boksy samochodowe

Jak wybrać perfekcyjny box (kufer ) samochodowy
Chociaż sezon urlopowy już dawno przeminął to tak w rzeczy samej każda pora jest idealna na to żeby zażyć odrobinę odpoczynku i zrobić sobie parę dni wolnego. Kiedy tak właściwie wyruszamy na wycieczkę z rodziną czasem zdarza się, że ciężko jest ulokować wszystkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku warto jest zainwestować w box samochodowy, czyli doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakże nasuwa się zapytanie, czym trzeba się kierować przy tego typu zakupie? Jaki kufer samochodowy wybrać, aby weselić się spokojną oraz komfortową jazdą i być przekonanym o bezpieczeństwie własnego bagażu? O tym poniżej.

kufry samochodowe

Właściwy wybór samochodowego kufra

Ażeby box samochodowy był udanym kupnem, którego nie będziemy żałować wypada wziąć pod uwagę parę istotnych aspektów z nim związanych.

•    Dopasowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Przystępna cena

Koncentrując się na pierwszym punkcie trzeba ogłosić, że nie każdy bagażnik można zintegrować z każdym typem samochodu w takim razie najpierw wypada się dowiedzieć czy te elementy będą ze sobą współbrzmieć. Odpowiednim rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim i pewno najistotniejszym punktem- box powinien mieć blokadę przed włamaniem, a dodatkowo należałoby jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeśli gra toczy się o wagę kufra, przed zakupem warto dowiedzieć się jaki jest optymalny udźwig samochodu. Następny aspekt to cena- boxy mają swoje udogodnienia za jakie wypada dopłacać. Jeżeli nie zależy nam na tego typu akcesoriach to kupmy taniej, lecz postawmy na solidną firmę.