hydrolat do czego służy

Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie stosowane, ponieważ mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników i złych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a właściwie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi cerę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy doliczyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku lub też rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one bardzo delikatne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dopasować według ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, jednak i o przyrodę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.