Kraków – zwiększenie komunikacji również transportu

Jednym spośród globalnych wyzwań w większości miast w Polsce jest transport. Polskie miasta są nie zaadaptowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki pojawił się przez zwiększenie się ilości aut na krajowych drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian jak również usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Na tle pozostałych lokalizacji, nowe projekty drogowe w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi potrzeba włożyć dużo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami i remonty już powstałych tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Majchrowski program
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie nowe linie komunikacji, jak również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim wygodnie. Zarówno samochodem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na najlepszej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.