nowa restauracja włoska Kraków

Wyjątkowa kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród wielu alternatyw, które oferuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, połączeń oraz duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. Kraków bianca Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też risotto, gnocchi, ravioli oraz liczne desery – takich jak granita czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film